Pożyteczne szkolenie

Pierwsza pomoc przedmedyczna dzieci i dorosłych była tematem szkolenia na sobotnim spotkaniu w naszej placówce. Zajęcia poprowadził pan Marcin, ratownik medyczny z wieloletnim doświadczeniem. Nauczył personel placówki właściwego zachowania w sytuacjach zagrożenia życia zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Zajęcia miały charakter warsztatów, więc wszyscy ćwiczyliśmy na fantomach czynności „ratujące życie”. Było to pierwsze ale nie ostatnie spotkanie z panem Marcinem, bo zdobytą wiedzę i umiejętności należy systematycznie przypominać.

Dzięki temu szkoleniu zdobyliśmy certyfikaty i mamy umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, zgodnie z przygotowywanymi nowelizacjami ustawy o opiece nad dziećmi do lat 3.